Hlavní navigace

Vysílání přes iPhone využívá prozatím pouze televize Z1

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 3. 2010

Na český trh přichází první aplikace, která umožní majitelům mobilních telefonů iPhone a tabletu iPad sledování televize přímo v jejich přijímači. Dnes informují o této novince Lidové noviny. K této aplikaci nebude zapotřebí počítač ani jiné přenosné zařízení. Jak jsme vás již na DigiZone.cz informovali, tímto způsobem začala jako první stanice u nás vysílat zpravodajská televize Z1.

K TÉMATU: Zpravodajská Z1 reaguje na ČT 24, vstupuje živě na iPhone

Další stanice, které se mají díky této novince v iPhonu objevit, zatím nebyly prozrazeny. Jak informují Lidové noviny, novinka je placena z peněz televizí, takže jediný, kdo se na ní zatím v současné době podílí, je právě Z1. O aplikaci je mezi uživateli velký zájem a během krátké doby se dostala na špičku popularity a mezi nejstahovanější programy vůbec. Přesný počet uživatelů však nechce její provozovatel, společnost Mediawork, prozrazovat. Jde však o řády tisíců.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.