Hlavní navigace

Výsledky hledání na webu Googlu už zahrnují i tweety

Autor: Twitter.com
Daniel Dočekal

Výsledek obnovené spolupráce mezi Googlem a Twitterem má další jasné obrysy, ve výsledcích na webu už můžete objevit i tweety.

V únoru letošního roku se Google a Twitter opět dohodly na spolupráci a Google tak získal přímý přístup k „firehose“, tedy k toku tweetů, které představují Twitter jako celek. 

Šest měsíců trvalo, než to má další viditelný výsledek. Od minulého týdne je možné ve výsledcích hledání na webu najít i tweety (příspěvky) z Twitteru. V mobilní aplikaci Google zahrnoval Twitter už někdy od května tohoto roku.

Pro české vyhledávání zatím nic nečekejte, Google uvádí, že jde pouze o vyhledávání anglické. Stejně tak neočekávejte, že by tweety byly vidět v mobilním hledání, tam to prozatím platí pouze pro Google aplikaci jako takovou.

Získat ve výsledcích hledání odkazy na tweety ale není až tak triviální, jak by to mohlo vypadat. Můžete si ale trochu pomoci třeba použitím „CNN Twitter“, ale dejte si pozor, ať máte Google nastavený tak, aby byl „anglicky“ a hledal „anglicky“. Onen prvek zobrazený pod „CNN (@CNN)“ má šipky použitelné jako posuvníky.

Našli jste v článku chybu?
26. 8. 2015 6:27

Tak jestli jste, Citrone, něco hledal před deseti lety na google.cz, tak ta doména tehdy nepatřila vůbec Googlu.

Zkuste hledat třeba 774 173 618 nebo 774173618, obojí Google zvládá (a na I.P.Pavlova to máte kousek ;- ) a zvládá to i Seznam, tam jsem to našel, protože ty holky neznám.

25. 8. 2015 15:34
Citron (neregistrovaný)

Před deseti lety, když člověk potřeboval prolustrovat třeba telefonní číslo nějaké slečny, tak ho prostě bez předčíslí zadal do google.cz a hned mu vypadlo: U tří roštěněk, privát, I.P.Pavlova ... Dneska už to nefunguje. A tak je to u Google se vším. Víme toho čím dál míň, ale Google toho o nás ví čím dál víc.