Hlavní navigace

Výstava ve Zlíně radí, jak přejít na digitální TV. Čtyři měsíce po vypnutí analogu

20. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Národní koordinační skupina pro přechod na digitální televizní vysílání pořádá ve Zlíně výstavu Analogu odzvonilo. Utrácí poslední peníze na státní informační kampaň.

Čtyři měsíce po vypnutí posledního analogového televizního vysílače na Zlínsku pořádá Národní koordinační skupina pro přechod na digitální televizní vysílání (NKS) v tomto krajském městě výstavu, na níž chce radit divákům, kteří mají problémy s přechodem na digitální příjem televizního signálu. Výstava s názvem Analogu odzvonilo přitom přichází „pět minut po dvanácté“ a v podstatě je už jen způsobem, jak může NKS utratit zbylé peníze ve svém rozpočtu na státní informační kampaň k televizní digitalizaci.

K TÉMATU: Kabelová televize je posledním mohykánem analogového vysílání

MMF24

Výstava bude probíhat celý tento týden ve zlínském Velkém kině. „Po celý týden je tady k dispozici technik, který pomůže anebo vysvětlí, co je třeba,“ řekl Českému rozhlasu technický poradce NKS a bývalý šéf Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) David Stádník. K paradoxu, že se vůbec taková akce koná, když už všichni diváci museli přejít na digitální příjem televize, dochází díky zákonem ustanovenému nejzazšímu termínu vypnutí všech analogových televizních vysílačů v České republice, kterým je 30. červen.

Žádná z původních analogových televizí však v současné době už analogově nevysílá. Česká televize vypnula poslední analogové vysílače v říjnu loňského roku, Prima na Silvestra a Nova letos 12. února. NKS však má k dispozici finanční prostředky, které může využívat do 30. června letošního roku a pak ještě po další krátké období, na „dolaďování“ případných nesrovnalostí u diváků, kterým dělá přechod na digitální příjem televize problémy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).