Hlavní navigace

VyVolení se vrací, ovšem do Maďarska. RTL Klub uvede čtvrtou řadu

24. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 8. 2010

Reality show VyVolení, která před pěti lety přinesla obrovskou sledovanost televizi Prima a porazila konkurenční soutěž Big Brother na Nově, se vrací na scénu. Ovšem ne v České republice, ale v Maďarsku, kde vznikla. Na podzim odvysílá čtvrtou řadu této reality show televize RTL Klub. S odvoláním na informace webu Mediainfo.hu o tom informoval server Mediálne.sk.

K TÉMATU: VyVolení by se mohli vrátit, připouští ředitel Jojky. Ale až po krizi

První tři řady maďarské verze VyVolených, v původním znění Való Világ, stanice vysílala v letech 2002 až 2004. V roce 2005 se přidala česká Prima a slovenská televize Joj. Oba programy si díky reality show výrazně pomohly v podílech na sledovanosti, Prima navíc v době, kdy finišovalo jednání o prodeji polovičního podílu licencované společnosti švédské mediální skupině MTG.

ČTĚTE TAKÉ: VyVolení 2 mají málo diváků, Prima posunula stěhování do vily

ICTZ23

Na jaře 2006 odvysílala Prima i Joj druhou řadu VyVolených, mimořádný úspěch první řady se ale neopakoval. Slovenská Joj poté s VyVolenými skončila, Prima v roce 2008 odvysílala ještě třetí řadu. Maďarská RTL Klub nyní láká adepty na obyvatele vily VyVolených na výhru 12 milionů forintů (asi 10,6 milionu korun), nový byt a automobil.

Návrat VyVolených na české televizní obrazovky před časem pro DigiZone.cz nevyloučil ani generální ředitel televize Prima Marek Singer. Nevyloučil zájem nasadit tuto reality show na kanál Prima Cool pro mladé. Kdyby si na sebe vydělala reklamou, pak rozhodně, řekl Singer v únorovém rozhovoru pro DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.