Hlavní navigace

Významná transakce v Polsku: Polsat převezme komerční televize TV4 a TV6

Lukáš Polák

Mediální skupina může díky tomuto obchodu významně posílit svůj podíl. Ve skupině 16–49 let oslovila TV4 v únoru 5,67 % publika a sesterská TV6 měla share 1,66 %.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Cyfrowy Polsat, provozovatel stejnojmenné satelitní televize a stanic pod hlavičkou Polsat, včera oznámila, že přebírá firmu Polskie Media, která stojí za kanály TV4 a TV6. Ty jsou mimochodem šířeny na celostátní úrovni v polském digitálním multiplexu 2 a v příhraničních oblastech jsou dobře známé i českým divákům. Hodnota transakce byla zveřejněna – dosáhla výše 99 milionů złotých, tedy přibližně 600 milionů korun. Celý obchod bude dokončený letos v červenci.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Obyvatelé Moravskoslezského kraje naladí nové televize, několik i v HD rozlišení

Rozšíření našeho portfolia kanálů o stanice TV4 a TV6 je v souladu se strategií společnosti Cyfrowy Polsat. Pozemní vysílání je v současné době nejdynamičtěji rostoucím segmentem na televizním trhu, uvedl při této příležitosti předseda představenstva Cyfrowy Polsat Dominik Libicki. Na transakci si společnost nemusela půjčovat, bude ji financovat z vlastních rezerv. Představenstvo Cyfroweho Polsatu shledalo investici jako přínosnou a atraktivní pro akcionáře, proto na ni nakonec kývlo.

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize spustí v dubnu nekódovaný kanál TVP Rozrywka

Co by měla tato významná transakce Polsatu přinést? Především synergii v oblasti programu, techniky, marketingu a cross promotion. Dosavadní výsledky obou skupin si Dominik Libicki pochválil: Polsat Group měla v loňském roce spolu s nově získanými kanály TV4 a TV6 podíl na sledovanosti 23,5 % a z reklamního koláče si ukrojila 25,3 %. Provozovatel obou koupených programů bude začleněn do struktur Cyfroweho Polsatu. Další pokračování firmy Polskie Media by nebylo ekonomické.

Našli jste v článku chybu?