Hlavní navigace

Významná transakce v Polsku: Polsat převezme komerční televize TV4 a TV6

29. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina může díky tomuto obchodu významně posílit svůj podíl. Ve skupině 16–49 let oslovila TV4 v únoru 5,67 % publika a sesterská TV6 měla share 1,66 %.

Společnost Cyfrowy Polsat, provozovatel stejnojmenné satelitní televize a stanic pod hlavičkou Polsat, včera oznámila, že přebírá firmu Polskie Media, která stojí za kanály TV4 a TV6. Ty jsou mimochodem šířeny na celostátní úrovni v polském digitálním multiplexu 2 a v příhraničních oblastech jsou dobře známé i českým divákům. Hodnota transakce byla zveřejněna – dosáhla výše 99 milionů złotých, tedy přibližně 600 milionů korun. Celý obchod bude dokončený letos v červenci.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Obyvatelé Moravskoslezského kraje naladí nové televize, několik i v HD rozlišení

Rozšíření našeho portfolia kanálů o stanice TV4 a TV6 je v souladu se strategií společnosti Cyfrowy Polsat. Pozemní vysílání je v současné době nejdynamičtěji rostoucím segmentem na televizním trhu, uvedl při této příležitosti předseda představenstva Cyfrowy Polsat Dominik Libicki. Na transakci si společnost nemusela půjčovat, bude ji financovat z vlastních rezerv. Představenstvo Cyfroweho Polsatu shledalo investici jako přínosnou a atraktivní pro akcionáře, proto na ni nakonec kývlo.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize spustí v dubnu nekódovaný kanál TVP Rozrywka

Co by měla tato významná transakce Polsatu přinést? Především synergii v oblasti programu, techniky, marketingu a cross promotion. Dosavadní výsledky obou skupin si Dominik Libicki pochválil: Polsat Group měla v loňském roce spolu s nově získanými kanály TV4 a TV6 podíl na sledovanosti 23,5 % a z reklamního koláče si ukrojila 25,3 %. Provozovatel obou koupených programů bude začleněn do struktur Cyfroweho Polsatu. Další pokračování firmy Polskie Media by nebylo ekonomické.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).