Hlavní navigace

Vznikne nová česká televize. Na internetu.

9. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 7. 2009

Na internetu vzniká nová česká televize, která odstartuje v září. Jmenuje se TYVi a podle zakladatelů by se od ostatních internetových televizí měla lišit v mnoha ohledech. Bude vysílat výhradně vlastní tvorbu, která bude stavbou podobná tvorbě klasické televize, ale zároveň bude originální a dynamická. Takové jsou ambice týmu, který ji připravuje.

Naše pořady budou zaměřené na diváky ve věku 15 až 35 let a v první fázi budeme nasazovat 15 premiérových dílů týdně. Nasazovány budou v rámci jednoduchého a striktně dodržovaného programového schématu, uvádí tisková mluvčí nové televize Lucie Fričová. Náš vztah k divákům a k interaktivitě naprosto přesně vystihuje slogan „tvoje televize, ty víš!“. Divák je pro nás tou nejdůležitější osobou, protože bez něho nemáme důvod existovat. To si bereme k srdci a naši diváci, kterým budeme říkat Tývíci budou mít možnost vyjádřit se, co se jim líbí nebo ne a jejich kritiku budeme brát vážně, budou moci komunikovat s každým členem týmu a pokud budou chtít, mohou se zúčastnit i natáčení – jak před kamerou, tak za kamerou.

ICTZ23

Nová televize by tak měla být jakousi obdobou komunitního portálu. První informace o chystaných pořadech plánuje tým televize zveřejnit v průběhu srpna na tiskové konferenci. Provozovatel už spustil webové stránky na adrese www.tyvi.cz. Zajímavé je, že televize v promomateriálech komunikuje v první osobě jednotného čísla.

Na českém trhu se úspěšně etablovala internetová televize Stream.cz, která nabízí různé pořady vlastní produkce a nyní patří do portfolia Seznam.cz. Na Slovensku kdysi fungovala plnoformátová internetová televize TVIN, která nabízela i kontinuální streamované vysílání. Po několika měsících ale ukončila provoz. Podobně jistý čas fungovala i webová televize iDnes.tv, která kromě videopříspěvků nabízela rovněž kontinuální stream, ale po krátké době od něho upustila.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.