Hlavní navigace

Warner Bros. v e-shopu nabízí staré filmy i ke stažení

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Filmové studio Warner Bros. se rozhodlo „zalovit“ ve svém archivu a nabídnout americkým divákům za poplatek filmy z minulého století prostřednictvím Internetu. V řadě případů nebyl snadný legální způsob, jak by se fandové starých filmů k nyní nabízeným titulům mohli dostat. Dost možná i ve světle ekonomické recese, která se projevuje i ve škrtech plánovaných filmů, nyní studio Warner Bros. na stránkách svého oficiálního e-shopu otevřelo sekci s filmy z dvacátých až osmdesátých let minulého…

Filmové studio Warner Bros. se rozhodlo „zalovit“ ve svém archivu a nabídnout americkým divákům za poplatek filmy z minulého století prostřednictvím Internetu. V řadě případů nebyl snadný legální způsob, jak by se fandové starých filmů k nyní nabízeným titulům mohli dostat. Dost možná i ve světle ekonomické recese, která se projevuje i ve škrtech plánovaných filmů, nyní studio Warner Bros. na stránkách svého oficiálního e-shopu otevřelo sekci s filmy z dvacátých až osmdesátých let minulého století.

V nabídce je přes 150 filmů a každý měsíc by mělo přibývat dvacet dalších. Uživatelé si v hlasování budou moci vybírat filmy, které chtějí v archivu nalézt. U každého filmu je krátká ukázka pro ověření obrazové kvality filmu. Některé tituly si američtí zákazníci mohou objednat na DVD za 19,95 dolaru, u jiných je možnost stažení z Internetu za 14,95 dolaru. Film lze ovšem kvůli DRM pak přehrávat jen pod Windows XP nebo Windows Vista. (Ars Technica)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.