Hlavní navigace

Web www.o2.cz získal dodatečně první místo v soutěži WebTop100

Martin Vyleťal

Výsledky letošního ročníku soutěže WebTop100 byly vyhlášeny už před třemi týdny. V hlavním žebříčku, který hodnotí pouze 100 nejvýznamnějších firem dle CZECH TOP 100, vyhrála ČSOB Pojišťovna (www.csobpoj.cz). Jako druhý se umístil web společnosti Telefónica Czech Republic (www.o2.cz), třetí skončil Penzijní fond České pojišťovny (www.pfcp.cz). Dodatečná revize hodnocení soutěže však odhalila chybné hodnocení webu www.o2.cz, kterému bylo omylem připsáno nulové bodové ohodnocení od jednoho z…

Výsledky letošního ročníku soutěže WebTop100 byly vyhlášeny už před třemi týdny. V hlavním žebříčku, který hodnotí pouze 100 nejvýznam­nějších firem dle CZECH TOP 100, vyhrála ČSOB Pojišťovna (www.csobpoj.cz). Jako druhý se umístil web společnosti Telefónica Czech Republic (www.o2.cz), třetí skončil Penzijní fond České pojišťovny (www.pfcp.cz). Dodatečná revize hodnocení soutěže však odhalila chybné hodnocení webu www.o2.cz, kterému bylo omylem připsáno nulové bodové ohodnocení od jednoho z porotců v kategorii použitelnost.

Chybné bodové ohodnocení bylo způsobeno skutečností, že jeden z porotců, který byl v konfliktu zájmů, v souladu s metodikou soutěže web správně nehodnotil. Metodika na takové případy pamatuje. Instruuje porotce, aby bodově web nehodnotili a hodnocení má provést garant soutěže WebTop100. Bohužel se však omylem webu přiřadil nulový počet bodů, systém toto chybné ohodnocení neodhalil a při následné osobní kontrole byl problém přehlédnut, vysvětluje příčiny Luboš Plotěný, garant hodnocení WebTop100.

Marcom

Jelikož zpětné dohodnocení není metodicky možné, rozhodl se organizátor soutěže dodatečně ocenit web společnosti Telefónica O2 a vyhlásit v ročníku 2011 dvě 1. místa v hlavním žebříčku.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
15. 11. 2011 10:06
king014 (neregistrovaný)

To není chyba ale záměr, takže za to maj plnej počet bodů, je to tak u všech operátorů. Mít takhle schovaný podmínky, popisy služeb nějakej malej echop tak už na něj vystartuje čoj, sos, d-test a nova to odvysílá jako senzaci dne.