Hlavní navigace

Wikipedia blokuje uživatele přistupující z Kataru (aktualizováno)

Jiří Macich ml.

Internetoví uživatelé z Kataru mají nyní blokován přístup na otevřenou encyklopedii Wikipedia. Tentokrát není důvodem cenzura ze strany vlády, ale o blokování se postarali samotní správci Wikipedie. Neznámý útočník z Kataru totiž úmyslně poškozoval články o Spojených státech či narození proroka Mohameda. Za normálních okolností by byl zablokován jen přístup pouze danému provinilci, ale v případě Kataru to bohužel není možné a tak je Wikipedia zapovězena pro všechny uživatele přistupující z této…

Doba čtení: 1 minuta

Internetoví uživatelé z Kataru mají nyní blokován přístup na otevřenou encyklopedii Wikipedia. Tentokrát není důvodem cenzura ze strany vlády, ale o blokování se postarali samotní správci Wikipedie. Neznámý útočník z Kataru totiž úmyslně poškozoval články o Spojených státech či narození proroka Mohameda. Za normálních okolností by byl zablokován jen přístup pouze danému provinilci, ale v případě Kataru to bohužel není možné a tak je Wikipedia zapovězena pro všechny uživatele přistupující z této země. (Digg)

Aktualizace 21:17: Podle dostupných informací došlo k chybné interpretaci vzniklé situace. Blokování bylo údajně jen přechodné po dobu 12 hodin. Celkové blokování některého státu by prý bylo proti základní politice Wikipedie. Alespoň to tak stojí v prohlíšení podepsaném Jimbo Walesem.

Našli jste v článku chybu?