Hlavní navigace

Wikiučebnice od špičkových odborníků zdarma?

1. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rick Watson z Georgijské univerzity ve svém volnu pracuje na otevřené internetové učebnici, která by měla vycházet z principů Wikipedie. Nápad se zrodil již v roce 2004. Rick Watson o svém projektu, pro který již získal záštitu výše zmíněné univerzity, říká, že by mělo jít o anglicky psanou universální učebnici, na níž by spolupracovali odborníci ze všech koutů světa. V současnosti se vedle Watsona na projektu podílí stovka odborníků z 20 různých zemí. V okamžiku vystavení učebnice na Internet…

Rick Watson z Georgijské univerzity ve svém volnu pracuje na otevřené internetové učebnici, která by měla vycházet z principů Wikipedie. Nápad se zrodil již v roce 2004. Rick Watson o svém projektu, pro který již získal záštitu výše zmíněné univerzity, říká, že by mělo jít o anglicky psanou universální učebnici, na níž by spolupracovali odborníci ze všech koutů světa. V současnosti se vedle Watsona na projektu podílí stovka odborníků z 20 různých zemí. V okamžiku vystavení učebnice na Internet by mohl kdokoliv navrhovat změny, rozšíření a vylepšení textů, ovšem ty bude muset schválit odborný garant. Důležité je zmínit, že učebnice bude dostupná zdarma. První verzi slibuje Rick Watson ještě letos. Do budoucna se vedle rozšiřování plánuje i lokalizace textů do čínštiny nebo arabštiny. (Aktuálně.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).