Hlavní navigace

Windows 7 RC: předělaná UAC a podpora pro MOV

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na Internetu se množí spekulace a dohady o datu vydání finální verze připravovaný Windows 7. Microsoft chce mít (podle posledních oficiálních informací) nový systém v široké distribuci tři roky po uvedení Windows Vista, tedy na přelomu let 2009 a 2010 resp. začátkem roku 2010 v maloobchodní síti. Podle některých informací by však nový systém mohl být dokončen už v létě a určitě by tak stihl předvánoční trh, což by se Microsoftu vyplatilo i vzhledem k tomu, že na Windows 7 čekají výrobci…

Na Internetu se množí spekulace a dohady o datu vydání finální verze připravovaný Windows 7. Microsoft chce mít (podle posledních oficiálních informací) nový systém v široké distribuci tři roky po uvedení Windows Vista, tedy na přelomu let 2009 a 2010 resp. začátkem roku 2010 v maloobchodní síti. Podle některých informací by však nový systém mohl být dokončen už v létě a určitě by tak stihl předvánoční trh, což by se Microsoftu vyplatilo i vzhledem k tomu, že na Windows 7 čekají výrobci netbooků, kteří z výkonnostních důvodů ignorují Windows Vista.

Vypadá to, že v nejbližších dnech by měla být dostupná Windows 7 ve fází Release Candidate. Na oficiálním blogu Engineering Windows 7 již vyšel nástin některých plánovaných a provedených změn. Týkají se hlavně novinek v uživatelském rozhraní (především nového hlavního panelu) a práci se soubory (zejm. tzv. knihoven).

ICTZ23

Jak jsme již dříve informovali, vylepšena bude i u betaverze opět kritizovaná funkce User Account Control. Microsoft chce konečně najít rozumný kompromis mezi neustálými dotazy (Windows Vista) a značnou letargií (Windows 7 Beta). Řada novinek a změn se pak týká nového Windows Media Playeru, který si má nyní nativně poradit s videem MOV a má též vylepšit přehrávání internetových rádií a spolupráci s přenosnými přehrávači.

Vše podstatné o nových Windows 7 naleznete v našem průběžně aktualizovaném redakčním speciálu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.