Hlavní navigace

Nový Windows Home Server bude spolupracovat i s Mac OS X

17. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás dříve informovali, Microsoft pracuje na nové verzi systému Windows Home Server, která nese kódové označení Vail. Nyní je přes Microsoft Connect k dispozici další preview testovací verze. Nejzajímavější zařazenou novinkou je podpora počítačů Apple, konkrétně počítačů se systémem Mac OS X Leopard nebo novějším. Nový Windows Home Server tak bude umět např. zálohovat data v domácí síti nejen z PC s MS Windows, ale i z Maců. To ocení (nejen) americké domácnosti, kde kombinace…

Jak už jsme vás dříve informovali, Microsoft pracuje na nové verzi systému Windows Home Server, která nese kódové označení Vail. Nyní je přes Microsoft Connect k dispozici další preview testovací verze. Nejzajímavější zařazenou novinkou je podpora počítačů Apple, konkrétně počítačů se systémem Mac OS X Leopard nebo novějším. Nový Windows Home Server tak bude umět např. zálohovat data v domácí síti nejen z PC s MS Windows, ale i z Maců. To ocení (nejen) americké domácnosti, kde kombinace platforem Microsoftu a Applu není výjimkou.

Windows Home Server nyní podporuje také tzv. add-ins, čili doplňky třetích stran. K nim se váže i uvolněná ukázka SDK obsahující i například připravené šablony pro Visual Studio 2008. Proces přizpůsobení systému Windows Home Server by tak měl být jednodušší jak pro hardwarové partnery Microsoftu, tak pro nezávislé vývojáře, kteří by chtěli pro Windows Home Server připravit nějaké to vylepšení. Kdy bude nový Windows Home Server hotov? Tak to prozatím Microsoft neupřesnil. (CNET News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).