Hlavní navigace

Windows Home Server ve fázi Community Technology Preview

20. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Testování systému Windows Home Server pokračuje relativně uspokojivě a tedy víceméně podle plánů. Microsoft už nový build číslo 06.00.1371 prohlásil za Community Technology Preview. K novinkám patří přehledný průvodce prvotním nastavením systému po dokončení instalace, vylepšená konfigurace na dálku, lepší kontrola stavu sítě a podpora tzv. add-inů. Nejen výrobci budoudích serverů založených právě na Windows Home Serveru tak budou moci připravovat různé doplňky pro integraci specifických funkcí…

Testování systému Windows Home Server pokračuje relativně uspokojivě a tedy víceméně podle plánů. Microsoft už nový build číslo 06.00.1371 proh­lásil za Community Technology Preview. K novinkám patří přehledný průvodce prvotním nastavením systému po dokončení instalace, vylepšená konfigurace na dálku, lepší kontrola stavu sítě a podpora tzv. add-inů. Nejen výrobci budoudích serverů založených právě na Windows Home Serveru tak budou moci připravovat různé doplňky pro integraci specifických funkcí jako je třeba správa webové kamery.

Platformu pro budoucí multimediální servery pro domácnosti doposud testuje přes 60.000 dobrovolných testerů. Více informací o připravovaném produktu naleznete třeba v našem článku Windows Home Server: server do každé domácnosti? (All about Microsoft, Windows Home Server Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).