Hlavní navigace

Windows Live Mesh se vrací na scénu, alespoň jako značka

Jiří Macich ml.

Microsoft opět předvedl jeden ze svých veletočů, ke kterým čas od času dochází. Je to jen pár týdnů, co byl k nelibosti značného množství uživatelů vyhlášen konec experimentů s cloudovou službou Windows Live Mesh pro online skladování souborů a jejich synchronizaci mezi desktopem a cloudem. Prapor Microsoftu v této oblasti měla nadále nést jednodušší služba Windows Live Sync, ale teď Microsoft oznámil změnu změny. Windows Live Sync se přejmenuje na Windows Live Mesh a pod tímto názvem bude…

Microsoft opět předvedl jeden ze svých veletočů, ke kterým čas od času dochází. Je to jen pár týdnů, co byl k nelibosti značného množství uživatelů vyhlášen konec experimentů s cloudovou službou Windows Live Mesh pro online skladování souborů a jejich synchronizaci mezi desktopem a cloudem. Prapor Microsoftu v této oblasti měla nadále nést jednodušší služba Windows Live Sync, ale teď Microsoft oznámil změnu změny. Windows Live Sync se přejmenuje na Windows Live Mesh a pod tímto názvem bude součástí Windows Live Essentials 2011. Můžeme spekulovat, jestli důvodem pro změnu názvu není i chystaná podpora ActiveSync pro Hotmail, kde by pak pojmenování jednotlivých služeb mohlo působit zmatek.

Windows Live Sync přejmenovaný na Windows Live Mesh dostane i některé funkce, kterých se testeři dožadovali. Řeč je konkrétně o synchronizaci skrytých souborů, zobrazování více informací k synchronizaci a především navýšení kapacity zpět na 5 GB (ze 2 GB). Právě 5 GB totiž bylo původně nabízeno v rámci betatestování Windows Live Mesh. Microsoft k navýšení kapacity sáhl i přesto, že podle jeho statistik jen dvě procenta testerů ukládala více než 1,6 GB dat. Ke spojování s Windows Live SkyDrive mimochodem nedochází proto, že podle Microsoftu jde o dvě různé služby využitelné v různých situacích, pro něž jsou i optimalizovány. (Inside Windows Live)

Našli jste v článku chybu?