Hlavní navigace

Windows Live Messenger: počet českých uživatelů roste

4. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počet českých uživatelů služby Windows Live Messenger roste, ale poměrně pomalu. Před rokem v rozhovoru na Lupě Petr Karásek z Microsoftu prozradil, že na začátku roku 2007 službu Windows Live Messenger používalo 150 000 českých uživatelů. Podle nejnovějších informací se za poslední rok a půl zvýšil, ale pozici ICQ přesto stále neohrožuje. Počet českých uživatelů služby Windows Live Messenger v současnosti přesahuje počet 200 000, prozradil dnes Lupě Tomáš Koška, manažer divize Windows Client…

Počet českých uživatelů služby Windows Live Messenger roste, ale poměrně pomalu. Před rokem v rozhovoru na Lupě Petr Karásek z Microsoftu prozradil, že na začátku roku 2007 službu Windows Live Messenger používalo 150 000 českých uživatelů. Podle nejnovějších informací se za poslední rok a půl zvýšil, ale pozici ICQ přesto stále neohrožuje. Počet českých uživatelů služby Windows Live Messenger v současnosti přesahuje počet 200 000, prozradil dnes Lupě Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.

ebf - partner 1

Orey Gilliam, šéf ICQ, v rozhovoru z tohoto týdne uvedl, že ICQ v České republice registruje měsíčně 2,1 milionu aktivních uživatelů, přičemž 55 procent z nich používá ICQ každý den. Většinu uživatelů ICQ (73 procent) tvoří mladí lidé ve věku od 13 do 24 let. Windows Live Messenger přitom poskytuje obdobné služby (vyjma SMS zdarma, které jsou u ICQ dosti oblíbené) a je rovněž oficiálně lokalizován do češtiny.

Překážkou ve větším rozšíření mu však je právě hlavně jeho současné minoritní zastoupení mezi českými uživateli, takže jde o začarovaný kruh, ze kterého by mohla vést cesta jen přes kompatibilitu s konkurenčními protokoly. Windows Live Messenger (někdejší MSN Messenger) je v oblasti textové komunikace sice kompatibilní s konkurenčním Yahoo Messengerem, ale ten má v našich končinách prakticky nulové zastoupení. Pravděpodobně by tedy IM programu Microsoftu prospělo propojení s ICQ, ale toho se zřejmě uživatelé jen tak nedočkají. V tuto chvíli nemáme žádné plány na propojení s MSN či Yahoo, ale je šance, že k tomu dojde, uvedl Orey Gilliam za ICQ.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).