Hlavní navigace

Works 9 volně dostupný nebude a Office 2008 se odkládá

Jiří Macich ml.

Bublina okolo bezplatné verze kancelářského balíčku MS Works 9 splaskla. Před několika dny se objevila informace, že by Works 9 od Microsoftu mohl být pro domácnosti zdarma a to jako reakce na Google Docs či OpenOffice.org. Viz třeba Jankův blog zde na Lupě. Podle aktuálních informací, se kterými přišel bloger Todd Bishop, bude skutečně v dohledné době k dispozici Works 9 sponzorovaný implementovanou reklamou, ale jen pro OEM partnery, kteří jej budou moci předinstalovávat na prodávané sestavy.…

Doba čtení: 1 minuta

Bublina okolo bezplatné verze kancelářského balíčku MS Works 9 splaskla. Před několika dny se objevila informace, že by Works 9 od Microsoftu mohl být pro domácnosti zdarma a to jako reakce na Google Docs či OpenOffice.org. Viz třeba Jankův blog zde na Lupě.

Podle aktuálních informací, se kterými přišel bloger Todd Bishop, bude skutečně v dohledné době k dispozici Works 9 sponzorovaný implementovanou reklamou, ale jen pro OEM partnery, kteří jej budou moci předinstalovávat na prodávané sestavy. S možností stáhnout si Works 9 s reklamou z webu Microsoftu se nepočítá. Uvedla to prý Missy Stern, starší produktová manažerka Office.

S kancelářskými balíky od Microsoftu souvisí i zpráva o odkladu Office 2008 pro Mac. Vydání nové verze se z druhé poloviny letošního roku odkládá na leden roku 2008. Zprávu o odkladu přinesl například server MacWorld. Microsoft slibuje zbrusu nové uživatelské rozhraní, podporu formátu Open XML, nové šablony pro Word i Excel, vylepšení kalendáře a podobně.

Našli jste v článku chybu?