Za 200 milionů přihlašovacích údajů k účtům v Yahoo! byste museli zaplatit tři bitcoiny. Jejich zdroj, hacker vystupující pod jménem Peace, tvrdí, že pocházejí z roku 2012. S dovětkem „velmi pravděpodobně“. Samotné Yahoo celou záležitost bere velmi vážně a snaží se přijít na to, o co opravdu jde.
Hesla spojená s přihlašovacím identifikátorem jsou hashovaná pomocí MD5, je tedy snadné získat většinu hesel zpět do čitelné podoby. Jako u řady úniků z poslední doby je ale na místě skepse a opatrnost. Nebylo by to poprvé, co se za „únik“ někdo snažil vydávat kompilát přihlašovacích údajů z předchozích úniků.
Brát má přitom kde, k dispozici jsou stovky milionů přihlašovacích údajů z desítek větších úniků z dřívější doby.
Vedle přihlašovacích údajů obsahuje únik i data narození a v některých případech i záložní e-mail.
Motherboard, který zprávu o úniku přinesl jako první, se na vzorku zhruba pěti tisíc přihlašovacích údajů pokoušel ověřit pravost. Jakkoliv se mu podařilo najít řadu údajů, které odpovídají existujícím účtům v Yahoo, pro další se zjistilo pouze to, že jde o již zrušené nebo zablokované účty.
Pokud to chcete hrát na jistotu, tak můžete vaše heslo v Yahoo! považovat za kompromitované a pokračovat obvyklou cestou – změnit heslo u Yahoo! na nové unikátní a silné. A pokud totéž heslo používáte kdekoliv jinde, tak provést změny i tam.
Ověřit si, zda vaše heslo vázané k určitému e-mailu není v některém z dřívějších úniků, je přitom velmi snadné. Na haveibeenpwned.com a www.leakedsource.com stačí zadat váš e-mail, zjistíte, kde se objevil, tedy ve kterém úniku. Druhé jmenované umí vyhledávat i telefonní čísla, jména a příjmení i uživatelská jména.