Hlavní navigace

YouTube si nyní pamatuje volbu HQ/HD videa

24. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google u YouTube zavedl dvě sympatické novinky. Tou první je, že YouTube si nyní pamatuje volbu videa ve vyšší kvalitě, tedy v HQ nebo v HD. Jakmile si libovolné video vyžádáte v některé z těchto dvou vyšších obrazových kvalit, automaticky budou následně veškerá další videa nabízena v této kvalitě. Tedy samozřejmě za předpokladu, že jsou v HQ/HD k dispozici. Volba se ukládá pomocí cookies, takže na svém stolním počítači s vysokorychlostním připojením můžete mít předvolenou vyšší kvalitu, na…

Google u YouTube zavedl dvě sympatické novinky. Tou první je, že YouTube si nyní pamatuje volbu videa ve vyšší kvalitě, tedy v HQ nebo v HD. Jakmile si libovolné video vyžádáte v některé z těchto dvou vyšších obrazových kvalit, automaticky budou následně veškerá další videa nabízena v této kvalitě. Tedy samozřejmě za předpokladu, že jsou v HQ/HD k dispozici. Volba se ukládá pomocí cookies, takže na svém stolním počítači s vysokorychlostním připojením můžete mít předvolenou vyšší kvalitu, na notebooku odkázaném na pomalejší mobilní připojení zase nižší kvalitu.

Další malou, ovšem praktickou novinkou je, že přehrávač videí na YouTube si umí nyní zapamatovat přesně tu pasáž videa, kde jste jeho poslední přehrávání skončili. Odpadnout by tak měly problémy třeba, když omylem zavřete okno prohlížeče nebo panel s přehrávaným videem. Usnadní to zejména přehrávání delších videí, takže by se v budoucnu mohla tato funkce hodit třeba při sledování filmů nebo seriálů, na jejichž získání Google neustále pracuje. (YouTube Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.