Hlavní navigace

Z 1 chce vysílat i v Pendolinu, podle Mrnky to je možné

10. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 3. 2008

Nová digitální zpravodajská televize Z 1 hodlá vysílat i na tak netradičních místech, jako jsou velkoplošné obrazovky v letištních halách, na vlakových nádražích a dokonce i v rychlovlacích Pendolino. Technologicky to je možné, chceme se o to pokusit, potvrdil generální ředitel Z 1 Martin Mrnka.

VÍCE: Z 1 požádala o licenci pro pozemní, kabelové a satelitní vysílání

Konkurence ČT 24, která minulý týden požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání, kabel a satelit, uvažuje také o smlouvě s některými sítěmi restaurací a kaváren. Zatím jsme žádné takové jednání neiniciovali, ale je to dobrý nápad, dodal Mrnka.

S netypickým způsobem vysílání se pojí zájem Z 1 o jiný typ měření sledovanosti než pomocí stacionárních peoplemetrů. Televize podle Mrnky upřednostňuje audiometry, přenosná zařízení, která zaznamenávají zvukové sekvence všech rozhlasových a televizních stanic bez ohledu na to, jakým způsobem se k jejich sledování nebo poslechu respondent dostane.

PRAKTICKÁ ZKUŠENOST: Život s audiobratrem (duben 2004)

cif-tip-téma-foto

Provoz audiometrů je ale velmi nákladný a Z 1 by si je sama nemohla dovolit. Proto se snaží dohodnout s dalšími televizemi a rádii na společném financování takového výzkumu.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Pilotní projekt mobilního měření televizí a rádia ReMark byl úspěšně ukončen (prosinec 2007) [DOC, 376 kB]

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.