Hlavní navigace

Z 1 odstartuje včas, slibuje dodavatel redakčního systému

30. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 5. 2008

Nová digitální zpravodajská televize Z 1 by měla zahájit vysílání tak, jak si předsevzala – v neděli 1. června úderem sedmé hodiny večer. Na dnešní konferenci ABEX 2008 v Mikulově to podle serveru Česká média prohlásil Jakub Kabourek, obchodní ředitel společnosti Visual Connection, která pro Z 1 dodává redakční systém Dalet. Právě s ním má ale Z 1 problémy a nevyloučila, že kvůli potížím bude muset svůj start odložit.

Kvůli práci na odstraňování chyb v systému Dalet na mikulovskou konferenci nepřijela většina členů týmu Visual Connection. Z 1 odstartuje. Musí, citovala Kabourka Česká média. Firma nyní dokončuje také modernizaci odbavovacích pracovišť České televize, v minulosti realizovala pro Telefóniku O2 projekt speciálních IPTV programů věnovaných české hokejové extralize. Z 1 je ale první televize, kterou firma kompletně „staví“.

CIF - osobnosti

Z 1 také věří, že se jí podaří dodržet předem oznámený termín zahájení vysílání, protože už začátkem týdne rozeslala obchodním partnerům a novinářům pozvánku na nedělní party, která začíná krátce před plánovaným startem vysílání. V pozvánce pak Z 1 přímo zve na společné sledování první zpravodajské relace této televize.

Firma Visual Connection je zástupcem francouzského dodavatele redakčního systému Dalet pro Českou republiku. Do společnosti nedávno nastoupil bývalý generální ředitel Slovenské televize Radim Hreha, který dříve řídil zpravodajský server Česká média a působil ve stejnojmenné lobbyistické agentuře.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).