Hlavní navigace

Z Česka bude vysílat polský hudební kanál Stars.TV, získal satelitní licenci

14. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová televize má vysílat pro celou Evropu a Blízký Východ, provozovat ji bude polský majitel, který si založil firmu se sídlem v Havířově. Program už testuje na družici Hot Bird.

Na satelitu se v brzké době objeví nová hudební televize s licencí od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Stanice Stars.TV získala oprávnění pro satelitní vysílání určené všem evropským zemím a Blízkému Východu. Podle Rady má jít o program zaměřený na celosvětovou hudební produkci, obsahující z převážné části hudební videoklipy. Provozovatelem nové televize je stejnojmenná společnost se sídlem v Havířově, kterou letos v září založil polský podnikatel Konrad Robert Przygucki.

K TÉMATU: Hudební kanál iConcerts uzavřel významnou smlouvu se společností Universal Music

Content tip EARLY

Stoprocentním vlastníkem společnosti Stars.TV je pak polská firma JBD SPÓŁKA AKCYJNA z Lodže. Hlavním vysílacím jazykem nové stanice bude polština. Podobným způsobem žádají o udělení vysílacích licencí českou vysílací radu mnohé zahraniční společnosti. Česká republika má totiž jeden z nejnižších správních poplatků za žádost o udělení licence, přičemž oprávnění vysílat pak platí pro všechny země, které žadatel uvede v žádosti o oprávnění vysílat prostřednictvím družice.

Stars.TV už před několika týdny zahájila testovací vysílání z družice Hot Bird na pozici 13 stupňů východně. Vysílá v normě DVB-S2 nekódovaně, takže ji zachytí zájemci s přijímači, které jsou HD ready.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).