Hlavní navigace

Z Google+ se stává zombie. Otec služby Vic Gundotra odchází z Googlu

Jan Beránek

Sociální síť Googlu by měla přestat soutěžit s Facebookem a Twitterem a spíš se proměnit na platformu pro experimenty všeho ražení. Tedy alespoň podle spekulací.

Google ale spekulace vehementně popírá. Vicův odchod nebude mít na strategii Google+ žádný vliv — pořád máme neuvěřitelně talentovaný tým, který může pokračovat v práci na službách Google+, Hangouts a Photos, tvrdí podle serveru Techcrunch mluvčí internetové jedničky. 

Podle dvou zdrojů Techcrunche už ale Google rozjel změny. Začal přeskupovat týmy, které měly na starosti jádro Google+, a skupina přibližně dvanácti set lidí by se měla nastěhovat do nových budov v Google Campusu. 

Techcrunch ale pokračuje. Google Hangouts se má podle něj přesunout pod křídla vývojářů Androidu a obecně se dá říci, že se „neuvěřitelně talentovaný tým“ posílá spíš za hranice království jménem Google+, jinými slovy – sociální sít se stěhuje víc do mobilů, jako to dělají třeba u sousedů – v říši Marka Zuckerberga.

Pokud jsou informace pravdivé, tak se nad Google+ začínají stahovat mračna. Zdroje amerického serveru totiž tvrdí, že: „Google+ není oficiálně mrtvá služba, ale je to spíš taková chodící mrtvola.“ Vývojáři se teď zaměřují hlavně na tvorbu widgetů – tedy aplikací, které využívají Google+ jako platformu, než aby se zaměřovali na vývoj služby jako takové. 

Sociální síť má přes miliardu registrovaných uživatelů, ale jen 359 milionů ji reálně používá. Konkurenční Facebook je na trojnásobných číslech. A pravděpodobně se to nezlepší ani teď. Další velkou změnou má totiž být to, že už Google nebude za každou cenu propojovat Google+ s ostatními službami vyhledávače. To dosud nejvíc skřípalo třeba v případě Youtube.

V článku plném spekulací Techcrunch přichází s teorií, že důvodem upozadění sociální sítě byla akvizice WhatsAppu Facebookem, což prý bylo v Googlu vnímáno tak, že firma prošvihla největší akvizici v sociálním světě. 

Content 2017 - tip Footshop

Jasné je ale jedno. Google přichází o dalšího kvalitního manažera. Už loni totiž odešel šéf do čínského Xiaomi druhý muž Androidu – Hugo Barra

Vivek „Vic“ Gudotra přišel do firmy z Microsoftu jako jeden z nejnadějnějších inovátorů své generace a slovy Larryho Page doslova „vykopal Google+ z ničeho“. Teď, po téměř osmi letech v Googlu, začíná nový život

Našli jste v článku chybu?
25. 4. 2014 15:58
Petr (neregistrovaný)

Google+ je takovej jakej si ho uděláš - já mám Facebook, kde mám spíš známé a nabízený obsah mi prostě nic nepřináší, nehledě na to, že Facebook nyní snad za každým druhým/třetím postem zobrazuje reklamní post - v podstatě se to už nedá číst, musí se hodně filtrovat.

Na Google+ mám hlavně lidi z branže, nějaký limity, že by mě svazovalo propojení Google+ s jinýma aplikacema, jsem vůbec nepostřehl, pořád se o tom píše, ale já používám hodně služeb od Google a nějak nepociťuji, že by mě něco limi…

25. 4. 2014 15:06
Honza (neregistrovaný)

No hlavně by neměli tak tlačit na pilu a nesvazovat s tou svojí kopií Facebooku všechny své služby. Mě tím docela nasírají. Až bez G+ nepůjde u nich nic, ani vyhledávat, tak celé firmě jim udělám pápá. Chápu, že by strašně moc chtěli a hrozně, hrozně je mrzí, že šmíruje Facebook a ne oni, ale takový je holt život. Nepřišli první a nic nového nepřinesli. Google+ je prostě takový druhý Facebook se skoro všemi jeho výhodami a nevýhodami až na to, že je na něm mnohem méně lidí. P.S. Živím se program…