Hlavní navigace

Z Ovi Store u nás Ovi Obchod, Nokia slibuje podporu Premium SMS

25. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia nedávno prezentovala své plány pro přiblížení služby Ovi Store českým uživatelům. Připomeňme, že jde zejména o katalog softwaru pro Symbian, který by měl kráčet ve stopách úspěšného AppStore. Ovi Store se od února postupně lokalizuje do češtiny, která se tak stává jedním ze zhruba tří desítek podporovaných jazyků. Nokia se rozhodla lokalizovat i název, takže pro český trh se Ovi Store jmenuje oficiálně Ovi Obchod. Akceptovány jsou platby kartou v českých korunách a Nokia slibuje na našem…

Nokia nedávno prezentovala své plány pro přiblížení služby Ovi Store českým uživatelům. Připomeňme, že jde zejména o katalog softwaru pro Symbian, který by měl kráčet ve stopách úspěšného AppStore. Ovi Store se od února postupně lokalizuje do češtiny, která se tak stává jedním ze zhruba tří desítek podporovaných jazyků. Nokia se rozhodla lokalizovat i název, takže pro český trh se Ovi Store jmenuje oficiálně Ovi Obchod. Akceptovány jsou platby kartou v českých korunách a Nokia slibuje na našem trhu i podporu Premium SMS.

I v České republice pak běží vývojářská soutěž, která má podpořit vznik aplikací lokálního původu na jednotlivých trzích, kde je Ovi Store k dispozici. Soutěž má regionální kola v jednotlivých zemích a pak také mezinárodní fázi. V regionálním kole čeká autora nejlepší aplikace v češtině odměna 40 000 korun v hotovosti. Podrobnosti si můžete přečíst na odkazovaném webu. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 18. května 2010. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.