Hlavní navigace

Z webu ČT24 zmizel včerejší článek o vítězství Pirátů ve studentských volbách

Marek Janouš

Jak lze stále vidět v cache Googlu (a ve vyhledávání na ČT24), vyšel včera na webu ČT24 článek podrobně zpravující o vítězství Pirátů ve „studentských krajských volbách“. Je zřejmé, že článek byl vydán dopoledne autorem „vrm“, a podle času aktualizace vydržel na webu po celý den až do večera. Článku dosud roste počet doporučení na Facebooku. Na živém webu ČT24 jej však již nenajdete.

Jak lze stále vidět v cache Googlu (a ve vyhledávání na ČT24), vyšel včera na webu ČT24 článek podrobně zpravující o vítězství Pirátů ve „studentských krajských volbách“. Je zřejmé, že článek byl vydán dopoledne autorem „vrm“, a podle času aktualizace vydržel na webu po celý den až do večera.

Článku dosud roste počet doporučení na Facebooku. Na živém webu ČT24 jej však již nenajdete.

Tiskové oddělení ČT nám prozatím, přes naši opakovanou snahu, neposkytlo ke zmizení článku žádné vyjádření.

DOPLNĚNO:

Content 2017 - tip Footshop

Desátého září odpoledne nám Česká televize zaslala toto vyjádření výkonné ředitelky nových médií ČT Pavlíny Kvapilové:

„Článek o výsledcích projektu tzv. studentských voleb (psaný na základě zprávy ČTK) byl stažen z webu ČT24 krátce po publikaci, protože je problematický ve vztahu k Pravidlům předvolebního a volebního vysílání ČT pro krajské a senátní volby 2012 tak, jak jsou zveřejněna zde: http://img2.ceskatelevize­.cz/volby/pdf/pravidla.pdf

Výsledky těchto ‚voleb‘ mají spíše charakter ankety, která je zaměřena na specifickou skupinu obyvatel České republiky. Redakční kontrolou jsme zjistili, že by právě proto mohl dotyčný článek odporovat Pravidlům, která si sama ČT stanovila. Tudíž bylo jedinou možností okamžité stažení, abychom vyloučili pochybnosti o dodržování Pravidel ze strany ČT. Nešlo o žádný vnější zásah, ale nápravu chyby vzniklé v redakci. Za chybu se omlouváme
.

Našli jste v článku chybu?
8. 9. 2012 5:47
Luboš (neregistrovaný)

Obě strany ve své podstatě vycházely z podobných základů, Svobodní však inklinovali výrazně doprava a Piráti naopak velmi výrazně doleva. To je ten hlavní rozpor, v trošku rozdílném pojetí právě té liberálnosti. Zatímco Svobodní prosazují klasický model "moje svoboda končí u sousedova plotu" a zcela minimalizovanou roli států, tak Pirátská liberálnost by se dala popsat spíš jako "ty vytvoř, zadarmo nasdílej a drž hubu" a v oblasti státu by jejich přístup v podstatě nic nezměnil.

8. 9. 2012 9:19
Michal Kára (neregistrovaný)

Piráti nikoho nenutí nic ani tvořit ani sdílet, natož zadarmo. Piráti říkají "Když už jsi vypustil do světa informaci, tak se nediv, že v tom světě obíhá".