Hlavní navigace

Z1 chystá dokument o transatlantickém rádiovém přenosu

14. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 11. 2008

Digitální zpravodajská televize Z1 dnes připomene v 15:05 významnou událost 20. století – transatlantický rádiový přenos, který je podle kanálu jedním ze dvou okamžiků, které pomáhaly otevřít dveře globalizaci. S rozvojem mezinárodní spolupráce a světového obchodu rostla v průběhu minulého století potřeba efektivní a rychlé komunikace. Lidé se tak pokoušeli nad Atlantikem vystavět most, která má k sobě oba kontinenty výrazně přiblížit.

Televize Z1 připomíná, že v roce 1901 italský vědec Guglielmo Marconi po dlouhém bádání konečně zažil úspěch. Přes Atlantický oceán na americkou půdu poslal rádiovou zprávu. Jeho objev se stal základním kamenem současných vyspělých telekomunikačních technologií. Z důvodů omezených autorských práv není možné tento dokument odvysílat na internetu. Zhlédnout ho budou moci pouze diváci v televizi, tedy prostřednictvím DVB-T, satelitu, digitálních kabelových sítí a IPTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).