Hlavní navigace

Z1 je dobrá, ale může být lepší, myslí si Hanuš Hanslík

9. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 12. 2009

Soukromá zpravodajská televize Z1 má za sebou několik měsíců pod novým vedením a s novým programovým konceptem. Z televize orientované na kontinuální zpravodajství přešla na ekonomiku a posílila dokumentární složku zvláště o víkendech. První ředitel zpravodajství této televize Hanuš Hanslík, který v Z1 působil do léta letošního roku si myslí, že v rámci možností lze dnešní podobu hodnotit pozitivně, byť by se určitě našly možnosti ke zlepšení. Myslím, že vzhledem k možnostem ať finančním nebo personálním je to vysílání velmi slušné, i orientace na ekonomiku byla zřejmě součástí toho zadání takže myslím, že v tomto ohledu je ta televize dobrá, a má určitě potenciál i v této podobě, byť je ten potenciál poněkud odlišný. To by ale bylo na hodně širokou debatu nebo rozbor, řekl Hanslík serveru Digizone.cz.

K nynějšímu fungování a nové vnitřní organizaci televize se ale nechtěl vyjadřovat protože nezná do detailů její současný chod. Je to už několik měsíců, co jsem ze Z1 odešel, a televize teď uvnitř určitě funguje jinak takže nerad bych to ze své pozice hodnotil. Nicméně jsem rád, že současné vedení Z1 dělá všechno pro to aby se televize udržela, jako člověk, který ji budoval mám k tomu projektu vztah a záleží mi na tom, aby i nadále působila na trhu, tak věřím, že si postupně najde své místo, dodal první ředitel zpravodajství Z1.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).