Hlavní navigace

Z1 rozhodně popírá, že by zaměstnancům dlužila výplaty

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 1. 2009

Zpravodajský kanál Z1 dnes rezolutně popřel zprávy, že by dlužil svým zaměstnancům výplaty. Informace o zpožďování plateb Z1 pronikly do médií tento týden a generální ředitel stanice Martin Mrnka určité prodlevy plateb připustil v úterním rozhovoru pro DigiZone.cz. Dnešní Hospodářské noviny uvedly, že věřitelé Z1 z řad externích dodavatelů, kterým televize dluží vyšší obnosy, se obracejí přímo na majitele televize, finanční skupinu J&T.

ICTZ23

Televize Z1 se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že cokoli dluží svým zaměstnancům. Jakékoli jiné tvrzení se nezakládá na pravdě, sdělila PR zástupkyně stanice Ivana Dubášová. Pokud jde o dnes medializovaný případ externí spolupracovnice Markéty Klibi, kterou zmiňují dnešní Hospodářské noviny, její poslední faktury jsou dnes po splatnosti pouhé tři dny, dodala.

Přechodné problémy s dochvilností plateb vedení televize podle Dubášové intenzivně řeší ve spolupráci s investorem. Veškeré závazky televize Z1 budou samozřejmě uhrazeny, slíbila. Šéf Z1 Martin Mrnka v úterý pro DigiZone.cz uvedl, že televize musí kvůli menšímu zájmu inzerentů snižovat náklady a také jí někteří odběratelé platí se zpožděním.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.