Hlavní navigace

Z1 výrazně omezí zpravodajské bloky, přes víkend nebude vysílat živě

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 8. 2009

Zpravodajsko-publicistická televize Z1 projde výraznější změnou než by se na první pohled mohlo zdát. Z programu téměř úplně vymizí kontinuální zpravodajství, a televize se zaměří jen a pouze na ekonomický servis ve stylu celosvětové CNBC. Zmizí všechny nesouvisející pořady a formáty, zachovány budou jen večerní dokumenty, publicistické Interview Z1, a magazín Z1 Byznys. Informuje o tom server RadioTV.

Omezenější bude zejména víkendové vysílání, které se bude skládat především z repríz zrušených pořadů a dokumentů. V tyto dny nenajdete jedinou zpravodajskou ani ekonomickou relaci vysílanou živě, uvádí RadioTV, a dokládá to srovnáním současného a budoucího programového schématu, které je zde.

GLOSA: Co dělá Z1 špatně, že ji všichni pohřbívají?

ebf - tip do článku - debata

S nápadem, že by se televize Z1 měla orientovat především na ekonomiku, přišel ještě v únoru server Digizone.cz. Tehdy Jan Potůček nadčasově napsal, že na Z1 sice boduje Barbora Tachecí jako profilová tvář a dokumenty jako pravidelný pilíř programu, ale samotné zpravodajství u diváků tolik zájmu nevzbuzuje. Komerční zpravodajská televize musí nabídnout něco jiného než veřejnoprávní ČT 24, i když na to má méně prostředků a lidí. Z1 nemusí plnit veřejnou službu, tak proč se o to pokouší? Kopii ČT 24 nepotřebujeme, zato zpravodajský kanál pro podnikatele citelně chybí. Právě tím by měla být Z1, napsal tehdy server Digizone.cz v pravidelné nedělní Glose.

Od září uvidíme, jak se podobný koncept ekonomické televize podaří přetavit do praxe, a jak se v konečném důsledku ujme na českých obrazovkách.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).