Hlavní navigace

Za protesty proti Apple v Austrálii není Samsung

1. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Protesty proti Apple v Austrálii v podobě skupiny shodně černě oblečených protestujících s transparenty „Wake Up“ (Probuďte se) nemá nakonec na svědomí Samsung, ačkoliv byl médii označován za původce. Protest se odehrával před zpravodajskými stanicemi a hlavně před obchodem Apple v Sydney. Ve skutečnosti jde o „virální marketingovou“ akci RIM směřující ke zviditelnění nového BlackBerry 10 OS. RIM zodpovědnost za akci nakonec přiznalo. Fanoušci Apple mezitím neváhali na Internetu nadávat na…

Protesty proti Apple v Austrálii v podobě skupiny shodně černě oblečených protestujících s transparenty „Wake Up“ (Probuďte se) nemá nakonec na svědomí Samsung, ačkoliv byl médii označován za původce. Protest se odehrával před zpravodajskými stanicemi a hlavně před obchodem Apple v Sydney.

Ve skutečnosti jde o „virální marketingovou“ akci RIM směřující ke zviditelnění nového BlackBerry 10 OS. RIM zodpovědnost za akci nakonec přiznalo. Fanoušci Apple mezitím neváhali na Internetu nadávat na Samsung a jeho „ubohé kopírovací praktiky“.

Cloud23

Akce se obrací proti RIM, včetně toho, že RIM nyní čelí obvinění, že do akce zapojilo placené bloggery. Což RIM popírá a tvrdí, že ani RIM, ani žádná z agentur k ničemu takovému nepřistoupila. První stopy k RIM přivedlo zkoumání zdrojového kódu webu protestu – zde byl nalezen Doubleclick identifikátor spojující web s australským webem společnosti.

Zdroj: RIM culprit behind Australian ‚wake up‘ Apple store protest, foto zdroj: BlackBerry stunt at Sydney Apple store ‚too little, too late‘

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).