Hlavní navigace

Zájem o 3D televizory v Česku? Příliš velký zatím není

14. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
14. 9. 2010

Čeští diváci zatím nemají příliš o 3D zobrazování ve vlastní domácnosti příliš velký zájem. Zatímco do kinosálů pravidelně vstupují více či méně kvalitní snímky ve třetím rozměru, prim si v této oblasti odnáší pochopitelně IMAX, obsahu pro televizory, který 3D přinášejí, je prozatím poskrovnu, a to odpovídá i počtu prodaných 3D ready televizorů.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: IFA 2010: Co nového přinesly divákům značky Grundig, Panasonic a Philips

Ze statistiky jednoho z největších prodejců elektroniky, řetězce Electro World, vyplývá, že týdně se prodá přibližně pouze jeden 3D televizor. I přesto to společnost považuje za úspěch. Během tohoto měsíce by se měly objevit v kamenných obchodech další značky, kromě Panasonicu a Samsungu to budou například LG, Philips a Sony a během října také Sharp. Letošní ročník veletrhu IFA, který se před necelými dvěma týdny konal v Berlíně, ukázal, že 3D je pro výrobce elektroniky cestou z krize, v oblasti stereoskopického zobrazování však bude třeba ještě ujít dlouhou cestu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).