Hlavní navigace

IT Media Consulting: Zájem o terestriku v západní Evropě klesá, roste satelit

14. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 2. 2012

Z průzkumu Turning Digital 2010, který zveřejnila společnost IT Media Consulting, vyplývá, že v zemích západní Evropy klesá zájem o terestrickou televizi a naopak posiluje satelitní šíření. V západní Evropě je v současné době přibližně 170 milionů domácností a jedna třetina z nich využívá právě satelitní šíření jako hlavní distribuční kanál. Přesto zatím DVB-T/T2 zůstává s 37 % dominantní.

ČTĚTE TAKÉ: Klasickou televizi má doma ještě 60 % domácností, jen minimum jich má LED

Co se týká digitální kabelové televize, tu preferuje 21 % domácností a IPTV 27 %. V součtu dosahuje číslo vyšší hodnoty, než je 100 % proto, že některé domácnosti mají více jak jeden televizor, případně kombinují více druhů příjmu signálu. Více jak 15 milionů domácností pak uvedlo, že sledovalo televizi prostřednictvím internetu, například archivy stanic zabudované v televizorech a podobně. Leaderem v tomto směru jsou Francouzi, kterých odpovědělo na tuto otázku kladně 40 %.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).