Hlavní navigace

Zákaz dětských televizních pořadů do tří let? Ve Francii realita

26. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 8. 2008

Francouzský mediální úřad CSA (Conseil supérieur de l'audiovisuel) zakázal vysílání televizních programů pro děti do tří let. To je informace, kterou přinesl server satCentrum.com s odvoláním na pátečním vydání jihoněmeckého deníku Süddeutsche Zeitung. Zákaz nabude platnosti od listopadu pro všechny francouzské stanice. Zánik to znamená de facto pro dva tamní dětské kanály – Piwi a Boomerang. Kdyby tento zákon platil v České republice, toto by se týkalo např. televize BeBe TV.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Sarkozy navrhl kompenzace zákazu reklamy ve veřejnoprávní televizi

Programy, které jsou pro širší věkovou skupinu a budou vysílat pořady do tří let, budou muset označit program textem: Televize může škodit vývoji dětí do tří let, i když jde o stanici, která se na ně přímo zaměřuje. Tento odkaz platí také pro britské dětské stanice Baby TV a Baby First, které je možné ve Francii přijímat. Dále bude také zakázána reklama pro děti do tří let. Důvodem má být studie francouzského ministerstva zdravotnictví, podle níž televize může být škodlivá pro malé děti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.