Hlavní navigace

Zákazníky elektronických komunikací bude zkoumat STEM a SMG

24. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 4. 2008

Díváte se na televizi, brouzdáte internetem a telefonujete? Potom i vás by mohl zajímat průzkum Monitoring služeb elektronických komunikací, který si na letošní rok zadal Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Průzkum měl mít tři části: celostátní šetření, panel expertů a panel mladých. Na mladé se ale nakonec asi nedostane, protože hodnotící komise ČTÚ odmítla všechny nabídky společností, které se o tuto veřejnou zakázku ucházely. Celostátní šetření a panel expertů se naopak jistě uskuteční a od včerejška je známé i to, kdo je bude realizovat.

MMF24

Průzkum na celostátní úrovni vypracuje pro ČTÚ společnost STEM/MARK, kterou úřad vybral pro její nejvhodnější nabídku. Druhá skončila firma Ipsos Tambor a na třetím, posledním místě zůstala společnost Factum Invenio. Panel expertů obstará firma SMG, která v souboji nabídek porazila společnost Millward Brown Czech Republic.

Rozsáhlý výzkum bude mít v hledáčku zákazníky elektronických komunikací, tedy například všechny uživatele internetu, pevných i mobilních telefonních služeb a televizní diváky. Měl by nabídnout mj. srovnání situace v jednotlivých regionech České republiky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).