Hlavní navigace

Zakódování polské TVP na satelitu způsobil problém s právy

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 1. 2010

Odborná ani laická veřejnost se vlastně nikdy nedozvěděla oficiální důvod, proč došlo k zakódování národní polské satelitní platformy tamní veřejnoprávní televize TVP na pozici 19,2 st. východně. Server DigiZone.cz tedy využil čtvrteční tiskové konference, aby se zeptal přímo představitelů společnosti SES Astra, proč už není vysílání programů TVP 1, TVP 2, TVP Sport a TVP HD volné.

Podle ředitele Astra Central and Eastern Europe Martina Kubackeho tento krok nebyl způsoben satelitním operátorem, chyba tedy není na jeho straně, ale samotnou TVP. Podle jeho informací může za tuto situaci problém s vysílacími právy. Přesto, že polská veřejnoprávní televize šířila svůj signál ve speciálním svazku, který byl mířen především na tento stát, bylo ho možné zachytit bez problémů také v České republice nebo na Slovensku. Nejsem schopen vám říci podrobnosti, ale pokud se podaří situaci vyřešit, není problém, aby bylo vysílání opět nekódované, uvedl Kubacki.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.