Hlavní navigace

Zásilkovna pokračuje dál na jihovýchod. Chystá se na Rumunsko

Jan Beránek

Dvacet milionů potenciálních zákazníků v Rumunsku je pro Zásilkovnu lákavých i přesto, že jde o rozvojový trh.

Sousední země už má Zásilkovna obsazené a dobrodružnější expanzi chystá spíš směrem na východ než na západ. První části rumunské sítě se otevřou ale nejdříve na podzim. 

„Rumunsko je velký a zajímavý trh, který se rychle vyvíjí. E-commerce zde ale zdaleka není tak rozvinutá jako v dalších zemích, kde Zásilkovna působí,“ říká zakladatelka služby Simona Kijonková s tím, že nový trh má samozřejmě klady i zápory. 

„Na rozdíl od Polska nebo Německa tu nebude taková konkurence, ale na druhou stranu rumunský zákazník ale zatím nezná systém výdejních míst, ke kterému tak může pociťovat určitou nedůvěru,“ dodává. 

Marcom

Rumunsko vyšlo Zásilkovně z letošní analýzy jako jedna z nejzajímavějších destinací pro jejich klienty. Obrat rozjíždějící se rumunské e-commerce scény se loni pohyboval kolem 1,1 miliardy eur, ale ve dvacetimilionové zemi je velký prostor pro růst. Naděje na rychlý nástup dodávají zkušenosti z Maďarska. To totiž po čtvrt roce fungování tvoří už 12 % zahraniční logistiky. 

Zásilkovně posiluje i konkurence. Uloženka.cz totiž získala partnera v podobě investiční skupiny Rockaway, která jim má pomoci s expanzí na nové trhy. Už příští rok by se tak Uloženka chtěla rozšířit do zahraničí a přijít s novou  nabídkou. Šéf firmy Petr Lundák slibuje finanční i listovní služby. V horizontu dalších dvou let by svou firmu rád viděl uhnízděnou i v okolních zemích, převážně tedy na východ. 

Našli jste v článku chybu?
28. 7. 2015 18:37
Luk (neregistrovaný)

V mém případě je rozdíl ten, že buď si to nechám poslat na nejbližší poštu, kde zavírají ve čtyři odpoledne a musím tam jít pěšky, nebo na hlavní poštu, kde mají sice do šesti, ale čekání je tam v průměru 15-20 minut. Anebo si to pošlu na výdejnu Zásilkovny, kde mají do pěti, zajedu si tam autem a je to bez čekání. Navíc jako bonus poloviční cena oproti poště (pokud dopravu neplatí e-shop).

28. 7. 2015 10:41

Dokud nebude dopravce schopen garantovat čas doručení v rozmezí jedné hodiny (přičemž zanedbávám, že i během této doby se může leccos stát), je pro mě pohodlnější si zásilku vyzvednout na předem dohodnutém místě tehdy, když se to mně bude hodit (tedy když budu mít cestu kolem, vtipné je, že stavíte "zajet si do obchodu" proti "trmácet se na nádraží", když onen druhý způsob Vám spíše než první nabízí možnost volby výdejního místa tak, abyste si extra nezajížděl, ale měl to "při cestě"),

M…