Hlavní navigace

Zástupci komunikací: Regulaci pouze tam, kde je nutná a potřebná

27. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
27. 4. 2010

Prezident ČAEK Zdeněk Vaníček dnes na výroční konferenci této asociace připomněl, že letos bude pokračovat diskuse s odbornou veřejností, která začala 2. března, a jež si klade za cíl položit připomínky k regulaci zákonů podle požadavků EU. V současné době se pracuje na dokumentu pro vládu v oboru, který se ČAEK týká. Měl by obsahovat doporučení a priority. Podle něj by však měla být regulace pouze tam, kde je nutná a potřebná. Nutné je podle něho také důsledné zachování technologické neutrality.

KL24

Podle Jana Dubna z Ministerstva průmyslu a obchodu je nutné implementovat změny do Zákona o elektronických komunikacích. Není to ale podle něj jednoduchý krok a už se začíná řešit novela. Duben také konstatoval, že je zapotřebí splnit tři pilíře pro novelu, kterými jsou ochrana spotřebitele, proinvestiční opatření a snižování administrativní zátěže. Marek Ebert z Českého telekomunikačního úřadu konstatoval, že ten bude nejvíce pracovat se zákonem pracovat, a proto je třeba veškeré podmínky správně nastavit. Chceme, aby principy byly nosnou myšlenkou implementace, konstatoval Ebert.

Velice vítám, že budeme mít možnost diskutovat na workshopech i připravený návrh. Klíčová věc bude ochrana spotřebitele. V poslední době úřad s velkou nelibostí sleduje, co se děje na trhu ve vztahu ke koncovým uživatelům. Od implementační novely očekávám, že dostane větší kompetence, přiblížil svou představu náměstek předsedy Rady ČTÚ. Co si myslí o regulaci generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň? Jakýkoliv krok uděláme, pozitivně i negativně se ovlivní na zkušenosti, uvedl Bartoň. Nejpodstatnější je podle něho dialog mezi ministerstvem a regulátorem, který už začal. Až to bude mít hlavu a patu, musí se zvednout co nejméně hlasů, které budou pozměňovacími návrhy naši představu novelizovat, do­dal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).