Hlavní navigace

Zavádění DVB-T2 v Británii povede k „manévrům“ s multiplexy DVB-T

25. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 5. 2010

UVNITŘ DOKUMENT Poměrně složité manévry čekají britské televizní diváky, odkázané na signál zemské digitální televize. Kvůli zavádění nové sítě digitální televize druhé generace (DVB-T2) se budou muset přeskupit stávající multiplexy DVB-T. V současné době vysílá na britských ostrovech šest sítí DVB-T, z toho čtyři s datovým tokem 18 Mbit/s a dvě s 24 Mbit/s.

PREZENTACE: Nasazení DVB-T2 ve Spojeném království (2,7MB)

Úpravou technických parametrů těchto sítí, konkrétně přechodem od konstelace 16QAM na 64QAM, se zvýší kapacita všech šesti sítí na 24 Mbit/s. Poté se programy z jedné vybrané sítě přesunou do zbývajících sítí, kde se zvýšením kapacity uvolní prostor, a takto uvolněná síť přejde na vysílací standard DVB-T2 s kompresním systémem MPEG-4 a zvýší svou kapacitu až na 40 Mbit/s.

WT100

K TÉMATU: Smělý plán: do olympiády 2012 pokrýt většinu Česka signálem DVB-T2

Komplikovaný britský plán představil minulý týden na konferenci Českých Radiokomunikací v Praze Mike Brooks, ředitel technického rozvoje zemských vysílacích sítí společnosti Arqiva, která je jedním z operátorů britských multiplexů. Doufáme, že podobné manévry u nás při zavádění DVB-T2 nebudeme muset podstoupit, konstatoval obchodní ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).