Hlavní navigace

Závažná havárie satelitu způsobila výpadek několika stanic u operátorů

DOPLNĚNO O OFICIÁLNÍ STANOVISKO V současné době je hned několik českých kabelových, IPTVsatelitních platforem postihnuto výpadkem kanálů Fashion TV Czech and Slovak, Nat Geo Music a programy z rodiny AXN. Podle zahraničních webů to má za následek havárie satelitu Eutelsat W2 na pozici 16 st. východně, který slouží jako distribuční právě pro tyto stanice.

Výpadek je závažnějšího charakteru. Zahraniční média ho zaregistrovala dnes v noci a doposud nejsou od operátora satelitu známy žádné podrobnosti. Společnost Eutelsat se k nim prozatím nevyjádřila. Podle webu mportal.hr mají problém např. také zahraniční platformy Total TV nebo Virgin Media. Eutelsat W2 slouží také jako distribuční trasa pro kanály AXN, proto mají zákazníci satelitní platformy Digi TV pouze černou obrazovku nebo informaci No Signal. Konkurenční CS Link již zvládl přeladit tyto programy na sousední družici, kam programy z této rodiny přecházejí.

AKTUALIZACE 10:30 – Společnost Eutelsat Communications dnes dopoledne oficiálně potvrdila výpadek, který nastal u jejího satelitu Eutelsat W2 na pozici 16 st. východně. Podrobnosti však v tiskové zprávě neuvedla. Omezila se pouze na stručné konstatování, že technická anomálie je v současné době řešena odborníky společnosti a všechny služby by měly být postupně obnovovány.

Našli jste v článku chybu?