Hlavní navigace

Zázračnou planetu nabídne Česká televize od března v HDTV

11. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 2. 2010

V březnu bude vždy v pátek přepojovat Česká televize u kanálu ČT HD na ČT 2. Učiní tak proto, aby svým divákům mohla nabídnout třídílnou sérii dokumentů Yellowstonský národní park z cyklu BBC s názvem Zázračná planeta. Ty se budou vysílat vždy v prime-timu, tedy od dvaceti hodin, a to počínaje 5. březnem. Na ně pak naváže třídílná série Tajemství života slonů a nakonec Fascinující proměny přírody.

Březnové páteční večery na ČT 2 v hlavním vysílacím čase nabídnou unikátní zahraniční dokumenty. Název cyklu je odvozen od stejnojmenné japonské dokumentární série. V rámci cyklu byly například uvedeny snímky známého přírodovědce Davida Attenborougha a spousta dalších z produkce BBC, televizí Japonska, Francie a dalších. Dokumenty představující nejrůznější zázraky naší planety se těší na Dvojce velké přízni diváků již několik let a v pátečním vysílacím schématu mají své pevné místo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).