Hlavní navigace

ZBOT se zkouší šířit přes lživý e-mail o smrti Eminema

29. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnostní společnost Trend Micro upozorňuje na nejnovější trik využívaný k šířené další z variant trojského koně ZBOT. Do e-mailových schránek mnohých uživatelů Internetu míří lživá zpráva, že Eminem, známá to postava světa showbyznysu, je po smrti. Podvodná zpráva, která se snaží maskovat jako informační e-mail zpravodajství CBS, tvrdí, že se zpěvák zabil při autonehodě. Obsažený odkaz však nesměruje na žádný důvěryhodný zpravodajský server, ale přesměrovává uživatele na stránky, kde…

Bezpečnostní společnost Trend Micro upozorňuje na nejnovější trik využívaný k šířené další z variant trojského koně ZBOT. Do e-mailových schránek mnohých uživatelů Internetu míří lživá zpráva, že Eminem, známá to postava světa showbyznysu, je po smrti. Podvodná zpráva, která se snaží maskovat jako informační e-mail zpravodajství CBS, tvrdí, že se zpěvák zabil při autonehodě. Obsažený odkaz však nesměruje na žádný důvěryhodný zpravodajský server, ale přesměrovává uživatele na stránky, kde dochází k pokusu o stažení EXE souboru s obsaženou infekcí. Toto je další příklad toho, jak zločinci využívají zvědavost uživatelů a slavné osobnosti s cílem rozšířit škodlivý software. říká Rik Ferguson, bezpečnostní analytik společnosti Trend Micro.

Šiřitelé malwaru podobně „nechali“ zemřít už celou plejádu známých osobností nejen světa showbyznysu, ale i politiky. Přistupujte ke všem takovým zprávám s určitým skepticismem a pracujte s takto zaslanými odkazy velmi opatrně a to i když jsou zprostředkovány populárními vyhledávači. Pokud je zpráva věrohodná, určitě ji najdete na všech důležitých zpravodajských serverech, ale zadejte webovou adresu sami nebo použijte svoje záložky, radí Rik Ferguson z firmy Trend Micro. Kromě lživých zpráv o úmrtí celebrit se internetové podsvětí přiživuje i na skutečných tragických událostech. V posledních týdnech šlo třeba o smrt vnučky Nelsona Mandely. Nevyžádaný e-mail se snažil nalákat adresáty na video údajně zachycující její autonehodu. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).