Hlavní navigace

Ze satelitu mizí lokální verze ČT 24. Regiony se přesouvají zpět na ČT 1

11. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 4. 2011

Regionální vysílání České televize pro Čechy plus severní a jižní Moravu se počínaje dnešním dnem přesouvá zpět z programu ČT 24 na ČT 1. Znamená to, že Události v regionech už budou muset diváci hledat opět na této stanici. To přináší určitou komplikaci především majitelům satelitních kompletů, kteří přijímají signál z pozice 23,5 stupně východně, tedy služeb CS Link, Skylink a T-Mobile televize.

K TÉMATU: ČT 1 zkrátí Sama doma, změní podvečerní schéma a vrátí regiony

Od dnešního dne je nutná pro sledování regionálního vysílání České televize opět zákaznická karta. Do minulého týdne stačil divákům pouze komplet pro sledování volně šířených – nekódovaných stanic. Zanikají tedy pozice ČT 24 SM a ČT 24 JM a vrací se ČT 1 SM a ČT 1 JM, které fungovaly do konce loňského roku, než se regionální vysílání přesunulo pouze na zpravodajskou stanici České televize. Změna se netýká zákazníků Digi TV a UPC Direct. Tyto služby vysílají pouze zpravodajství ČT z Prahy.

MM AI

ČTĚTE TAKÉ: Překvapení z Vysočiny: Vysílač Javořice bude šířit regiony ČT 1 pro Čechy

Podobně na tom budou také majitelé terestrických boxů, kteří se musí pro regionální vysílání vrátit zpět na program ČT 1. Na severní Moravě by tedy měli diváci ode dneška najít programy ČT 1 SM, ČT 2, ČT 24 a ČT 4, na jižní Moravě pak stejné pořadí, ovšem místo příznaku SM zde bude JM. Změna je výrazná také pro analogové vysílání, kde po dobu více než čtvrt roku byli diváci bez regionů České televize. Tuto změnu, která začíná platit počínaje dneškem, si vymohli na veřejnoprávním médiu sami koncesionáři, především pak ti s problematickým příjmem stanice ČT 24.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).