Hlavní navigace

Žebříček nejprodávanějších e-knih v lednu: nejvíce stále táhnou Seveřané

5. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do žebříčku se dostal i americký autor bestsellerů Steve Barry, který prodává 70 procent svých titulů v elektronické podobě.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) zveřejnil žebříček deseti nejprodávanějších e-knih za leden. Na prvních příčkách se i tentokrát udrželi severští autoři. Zdaleka nejprodávanější elektronickou kniha byl Sněhulák, od Jo Nesbøa, který se v žebříčku drží už od května loňského roku, kdy jej na základě údajů od distributorů e-knih (Kosmas.cz, Palmknihy.cz, eReading.cz a nově také Databook.cz) sestavuje SČKN. Mezi pětici Seveřanů se dokázal tentokrát vměstnat ekonom Tomáš Sedláček s e-knihou Ekonomie dobra a zla

Žebříček devíti nejprodávanějších e-knih v lednu 2013 dle SČKN

  1. Jo Nesbø: Sněhulák (Kniha Zlín)
  2. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Panteon)
  3. Lars Kepler: Svědkyně ohně  (Host)
  4. Jo Nesbø: Spasitel (Kniha Zlín)
  5. Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla (65. pole)
  6. Jo Nesbø: Nemesis (Kniha Zlín)
  7. Kateřina Tučková: Žitkovské bohyně (Host)
  8. Steve Berry: Kolumbova záhada  (Domino)
  9. Jeffery Deaver: Tvůj stín (Domino)

Zdroj: SČKN

Poprvé se v žebříčku objevily e-knihy z nakladatelství Domino, konkrétně Kolumbova záhada od Steva Berryho a Tvůj stín od Jefferyho Deavera. Právě Steve Berry v prosinci v rozhovoru pro Reflex prozradil, že 70 procent jeho prodaných titulů tvoří e-knihy a jen 30 procent tištěné knihy.

MMF24

E-revoluce z let 2008 a 2009 skončila – e-knihy vyhrály. Aspoň na americkém kontinentě. Vím, že Evropu to ještě příliš nezasáhlo, ale dejte na mě, e-revoluce letí směrem na východ a brzy dostihne i vás. Zeptejte se v Británii, ta už je nakažená, uvedl Berry v rozhovoru s Kateřinou Kadlecovou.

V Česku se prodeje nejúspěšnějších knižních titulů v elektronické podobě počítají na stovky kusů měsíčně. Sněhuláka od Nesbø se v elektronické podobě prodává i přes tisíc kusů za měsíc. Loni se na tuzemském trhu prodalo přibližně 200 tisíc e-knih. Například brněnskému nakladatelství Jota tvořily loni tržby z elektronických knih 1,5 procent celkových tržeb.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).