Hlavní navigace

Získá O2 pro svůj nový kanál O2 Sport i NHL? Práva Nově Sport končí příští rok

4. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Mezi hlavní taháky tematického programu dostupné exkluzivně v O2TV bude patřit fotbalová Liga mistrů, šlágr Synot ligy a mimo jiné i bojové sporty.

Souboj o nejvyšší kanadsko-americkou hokejovou ligu NHL by mohly mezi sebou sehrát v příštím roce telekomunikační operátor O2 Czech Republic a mediální skupina Nova. Šéf nového tematického kanálu O2 Sport Marek Kindernay, který stál u zrodu populární Novy Sport, nevyloučil v rozhovoru pro server iDNES.cz možnost, že se firma bude o NHL zajímat. Přímé přenosy vysílá aktuálně Nova Sport, ze záznamu je mohou zájemci zhlédnout i na Fandovi. Cítím, že by to chtělo víc hokeje. Práva na NHL příští rok končí, tak se o ně budeme zajímat, potvrdil Kindernay.

Content tip EARLY

K TÉMATU: O2TV chystá pro klienty řadu změn, O2 Sport nabídne i přenosy Synot ligy

Kindernay v rozhovoru pro zpravodajský server konstatoval, že český divák byl dlouho zvyklý za atraktivní sporty neplatit, protože je vysílala například neplacená televize, ale tento stav se postupně mění. Ideálním příkladem je i přechod Formule 1 z hlavního kanálu Novy na stanice Sport.tv (Sport 1 a Sport 2). Je v celé Evropě je normální, že se za exkluzivní sportovní akce platí. Česko bylo dlouho výjimečnou zemí, kde byl všechen sport skoro zadarmo. Placený svět tu nefungoval, uvedl manažer nového sportovního kanálu O2 Sport Marek Kindernay.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).