Hlavní navigace

Zítra se na ČTÚ poprvé sejde technická skupina k zavádění DVB-T2 v Česku

11. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2012

První jednání technické skupiny Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) k problematice rozvoje zemské digitální televize druhé generace (DVB-T2) proběhne zítra v Praze. Informoval o tom mluvčí ČTÚ František Malina. Členové skupiny se budou věnovat vyhodnocení experimentu DVB-T2, který zadal ČTÚ Českému metrologickému institutu (ČMI) a který byl realizován v průběhu roku 2011 ve spolupráci Českými Radiokomunika­cemi, přiblížil.

K TÉMATU: Zavedení systému DVB-T2 v Česku má svá pro i proti

Skupina se také zaměří na otázky spojené s blízkou budoucností televizních služeb poskytovaných v rámci systémů DVB-T a DVB-T2 a projedná plán činnosti na tento rok. Doporučení skupiny budou v praxi kromě jiného sloužit k tomu, aby televizní přijímače nabízené na domácím trhu byly technicky schopny přijímat příslušný signál v nové kvalitě rozlišení, uvedl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Členové skupiny by se tak měli shodnout na jednotných technických parametrech pro přijímače DVB-T2 určené pro český trh.

Cloud23

KOMENTÁŘ: DVB-T2 – zní to moc hezky, ale kdo to zaplatí?

Krátce řečeno, půjde o sjednocování parametrů vysílání a příjmu. O to, aby se spotřebitel mohl spolehnout, že využití všech vlastností zakoupeného přijímače bude skutečně technicky možné, upozornil Dvořák. Členové skupiny proto prodiskutují návrh tzv. D-Booku pro standard DVB-T2, který obsahuje základní technické požadavky na přijímače prodávané v České republice. Vedle ČTÚ jsou členy technické skupiny i zástupci Českých Radiokomunikací, Českého metrologického institutu, společností Sony, Samsung, LG Electronics CZ, České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).