Hlavní navigace

Zítra se přesune digitální vysílání ze Žižkova na Strahov

12. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 9. 2008

DOPLNĚNO Pražský multiplex A, přechodná digitální síť, v níž na kanálu 25 z vysílače Žižkov vysílají programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova, se od zítřka 13. září dočasně přesune na náhradní vysílač na Strahově. Důvodem je plánovaná úprava anténních systémů na žižkovském vysílači, která vyvrcholí začátkem října výměnou hlavních antén, při níž bude asistovat vrtulník Kamov K-32.

K TÉMATU: Operace Žižkov: jak vrtulník s digitálním vysílačem uzavře ulice Prahy

Vysílací kanál multiplexu A se nezmění. Již včera 11. září proběhlo přepnutí analogového vysílání všech televizí, které využívají vysílač Žižkov, na dočasnou náhradní anténu, již budou využívat do doby, než provozovatel vysílače, České Radiokomunikace, provedou výměnu anténních systémů (vysílací kanály analogové ČT 1, ČT 2, Novy a Primy se nězmění).

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Radiokomunikace dnes přiblížily pražskou akci na Žižkově

Ze Strahova se bude od sedmé hodiny ranní digitálně vysílat zhruba po dobu šesti týdnů. Přepojení multiplexu nebude provázeno výlukou, vysílání z žižkovského a strahovského vysílače bude po určitou dobu před přepojením probíhat souběžně. Digitální vysílání se vrátí na Žižkov na konci října v podobě dvou multiplexů – veřejnoprávního multiplexu 1 na kanále 53 a komerčního multiplexu 2 na kanále 41, sdělila dnes mluvčí ČRa Marie Fianová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.