Hlavní navigace

Zlatý padák pro Richarda Medka: Český rozhlas vyplatí 1,5 milionu korun

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2010

Odstupující generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek získá odstupné ve výši 1,5 milionu korun. S odvoláním na dobře informovaný zdroj to uvedly dnešní Hospodářské noviny. „Zlatý padák“ pro šéfa veřejnoprávního rozhlasu představuje deset měsíčních platů a po stejné období nebude moci Medek pracovat pro konkurenční rádia.

K TÉMATU: Richard Medek rezignoval, Český rozhlas povede dočasně Peter Duhan

Podle HN si Medek loni na podzim prosadil zvýšení platu generálního ředitele ČRo ze 117 tisíc korun měsíčně, které pobíral jeho předchůdce Václav Kasík, na 150 tisíc korun. Rada Českého rozhlasu však tuto částku odmítla komentovat, a kdykoli v minulosti probírala na veřejném zasedání otázku platu nebo dalšího ohodnocení generálního ředitele, prováděla to v režimu utajení.

ČTĚTE TAKÉ: Duhan: do volby ředitele ČRo půjdu, o Medkově rezignaci jsem věděl dopředu

Odstupné pro ředitele na výši desetinásobku měsíčního platu zvýšila Rada ČRo teprve přede dvěma týdny. Stalo se tak krátce poté, co radní neschválili Richardu Medkovi koncepci dalšího rozvoje ČRo a Medek prohlásil, že ztratil podporu rady. Tuto středu pak Medek na další zasedání Rady ČRo oznámil, že ze zdravotních důvodů k 28. únoru odstoupí z funkce.

ICTZ23

KOMENTÁŘ: Přesně načasovaná rezignace

Medek veškeré souvislosti mezi neschválením jeho koncepce, zvýšením „zlatého padáku“ a vlastní rezignací odmítá. Nevěděl jsem, že skončím. Hledáte souvislosti, kde žádné nejsou, řekl odstupující ředitel rozhlasu HN. Medkův zástupce Peter Duhan však ve čtvrtek v rozhovoru pro Lidové noviny řekl, že ho Medek o chystané rezignaci informoval dříve a záleželo pouze na něm, kdy tam učiní veřejně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.