Hlavní navigace

Zloděje usvědčil Facebook

18. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Těžko uvěřitelnou smůlu měl devatenáctiletý mladík z amerického Fort Loudoun, který se na konci srpna vloupal do domu a jeho majitelce ukradl dva diamantové náhrdelníky za více než 3500 dolarů. Policie s jeho vypátráním neměla problém díky tomu, že mladík za sebou zanechal virtuální stopu. Ještě v domě oběti totiž nedokázal potlačit touhu podělit se o radost z lupu na Facebooku. Svůj status si aktualizoval na počítači majitelky domu, než jej však vypnul, zapomněl se od svého účtu na Facebooku…

Těžko uvěřitelnou smůlu měl devatenáctiletý mladík z amerického Fort Loudoun, který se na konci srpna vloupal do domu a jeho majitelce ukradl dva diamantové náhrdelníky za více než 3500 dolarů. Policie s jeho vypátráním neměla problém díky tomu, že mladík za sebou zanechal virtuální stopu. Ještě v domě oběti totiž nedokázal potlačit touhu podělit se o radost z lupu na Facebooku. Svůj status si aktualizoval na počítači majitelky domu, než jej však vypnul, zapomněl se od svého účtu na Facebooku odhlásit. Nyní mu hrozí za krádež až 10 let vězení.(The Journal of West Virginia)

Není to poprvé, kdy se Facebook dostal do spojení se zločinem. V únoru jiný mladý Američan ukradl v kavárně notebook surfujícímu zákazníkovi, prý aby si mohl zkontrolovat, co nového se děje na Facebooku. Ve Spojených státech už registrují také případy, kdy si zloději tipují domy k vykradení na základě statusů na Facebooku. Chlubit se tudíž na Facebooku, že odjíždíte na dovolenou, nemusí být úplně rozumné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).