Hlavní navigace

Změní se Kabelová televize Třinec na Nej TV? Ovládla ji BKS Capital Partners

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 6. 2010

Expanze společnosti BKS Capital Partners, která na českém trhu skupuje středně velké a malé provozovatele kabelové televize a slučuje je pod jednotnou značku Nej TV, po určité přestávce pokračuje. Firma zcela ovládla Kabelovou televizi Třinec, do níž vlastnicky vstoupila již loni v srpnu. Dosud sice byla většinovým vlastníkem, ale menšinový podíl ve společnosti si ponechala pražská firma M-ROUD, kterou posléze odkoupila rovněž BKS Capital Partners.

K TÉMATU: BKS Capital Partners sloučila šest kabelovek pod značku Nej TV

Provozovatel kabelové sítě Nej TV poté koncem letošního května oznámil Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že je jediným společníkem Kabelové televize Třinec. Zajímavé je, že v obchodním rejstříku je u Kabelové televize Třinec uvedena poznámka o prodeji části firmy třinecké společnosti Fibera, ke kterému mělo dojít letos 10. května. Společnost Fibera v té době sídlila v Praze a patřila Kabelové televizi Třinec. 20. května ale došlo ke změně jejího majitele i sídla: novým stoprocentním vlastníkem se stala Anna Žabková z Třince.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: UPC chtějí konkurovat další dvě středně velké kabelovky

Podle zápisu obchodního rejstříku z 15. června nabyla firma Fiber blíže nespecifikovaný podíl v Kabelové televizi Třinec k 10. květnu. Oznámení společnosti BKS Capital Partners, že je jediným společníkem s hlasovacím právem v Kabelové televizi Třinec, dorazilo na RRTV o tři týdny později, 31. května. Rada ho vzala na vědomí. BKS Capital Partners v minulosti skoupila šest kabelových společností a vytvořila z nich síť Nej TV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.