Hlavní navigace

Změnil šéf CME svůj názor na zemskou digitalizaci?

19. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. 9. 2007

Generální ředitel a člen představenstva společnosti CME Michael Garin má podle svých vyjádření na zemské digitální vysílání rozdílné názory. Zatímco v dopise českému premiérovi Mirku Topolánkovi z letošního 8. června se na DVB-T dívá příznivě, v článku časopisu TVinternational z minulého pátku má stanovisko o poznání negativnější. Na možný rozpor upozornil na serveru louc.cz mediální odborník Milan Šmíd.

Asi víte, že naše dceřiná společnost (CME) momentálně pokrývá digitálním vysíláním více než 30 % území České republiky, aktivně se podílí na realizaci experimentálních projektů pro přechod na pozemní digitální televizi a v mnoha dalších ohledech proces přechodu na pozemní digitální televizní vysílání v České republice podporuje, napsal Michale Garin předsedovi české vlády v dopise, na který upozornil jako první server DigiZone.cz.

Cloud 22 temata

V článku periodika TVinternational nazvaném Unijní vypnutí analogu v roce 2012 vzbuzuje otazníky ve východní Evropě (EU's 2012 swit­chover target raises concerns in Eastern Europe) stejný Garin tvrdí: Žádný z modelů zemské digitální televize (DTT), které jsem viděl, neberou v úvahu reálné podmínky našeho byznysu. Nechápu, jak může regulátor prosazovat nějakou technologii, aniž by vysvětlil spotřebitelům, jak ji chce zaplatit. Pramálo tomu rozumím, nedává to žádný smysl.

Společnost CME v České republice vlastní televize Nova a Galaxie sport.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.