Hlavní navigace

Zmizí Markíza a Slovenská televize z českých kabelovek a IPTV?

1. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 8. 2008

Dvě nejsledovanější slovenské televize, komerční Markíza a veřejnoprávní STV, opakovaně napadly zařazení svých programů do nabídky českých kabelových a IPTV operátorů. Markíza dokonce prostřednictvím svého právního oddělení požádala asociaci kabelových operátorů v tuzemsku, aby její vysílání ze svých nabídek stáhli. STV přitom ještě loni v říjnu serveru DigiZone.cz potvrdila, že souhlas s šířením svých dvou programů na území České republiky dala.

K TÉMATU: Markíza i Trojka od STV přidání na karty Trade&Technology odmítají

Slovenská televize neudělila žádný souhlas na vysílání STV 3 na území České republiky a ani o tom neuvažuje, říká v dnešním článku na DigiZone.cz Milan Fitzek z STV. Naše televize neudělila ani souhlas na IPTV a kabelovou distribuci kanálů STV 1 a STV 2 na území České republiky a v případě, že někdo distribuuje vysílání kanálů STV, musí práva na vysílání a šíření pro území České republiky vypořádat sám, vysvětlil Fitzek.

Mluvčí STV Želmíra Habánová ale loni v říjnu na podobnou otázku DigiZone.cz odpověděla, že STV poskytuje souhlas s přebíráním svého vysílání do uzavřených systémů pod podmínkou, že náklady související s vypořádáním autorských práv hradí provozovatel příslušné sítě. Vypořádání práv je součástí smluvních podmínek a STV z tohoto titulu nic nehrozí. Analogickým způsobem poskytuje čeští vysílatelé práva k šíření svých programů slovenským satelitním a kabelovým operátprům, uvedla tehdy mluvčí STV.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Slovenské televize vrací těm českým úder: obírají je o diváky

Televize Markíza neudělila a ani neudělí souhlas žádnému operátorovi na vysílání její programové služby na území České republiky, řekla nyní serveru DigiZone.cz mluvčí Markízy Oľga Dúbravská. Legálně lze podle ní zařadit program Markízy do nabídky kabelové televize pouze v pohraničí mezi Českou republikou a Slovenskem, kde lze Markízu naladit i z pozemních vysílačů umístěných na území Slovenska.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.